2015-07-05 11.16.23

Grześ zachęca, więc piszę.

Czy wasze biura o 6 rano są pełne ludzi? Ba….o 7 rano? 8 rano? Schronisko o 6 rano jest pełne ludzi jedzących śniadania, pakujących się, przygotowujących do wyjścia. W wakacje. Wstać o 6 rano z uśmiechem! 🙂 Można? Można!

Skrót dzisiejszego dnia opisał już Grzegorz. Pięć Stawów – Szpiglasowa Przełęcz – Morskie Oko – Dom. Nie będę powtarzać opisu. Dodam jednak, że łańcuchów nie trzeba się bać ale trzeba się ich nauczyć. Dwa lata temu na widok łańcuchów miękły mi kolana – w tym roku pokonałam dwa wysokie wejścia dzięki łańcuchom. Trasy których dwa lata temu bym nawet nie próbowała przejść… dorosłam? Stałam się bardziej odważna? A może zrozumiałam że mam grunt pod nogami, łańcuch asekuracyjny w rękach i nie ma się czego bać? W każdym razie jestem się siebie bardzo dumna 🙂

Niestety zejście ze Szpiglasowej do Morskiego Oka to jak dostanie obuchem w łeb. Człowiek wpada na asfaltową drogę pełną turystów wśród których czuje się jak kosmita. Ubrana w bluzę z długim rękawem i wysokim kołnierzem (mam spalone ramiona i kark, nie chciałam aby dziś jeszcze bardziej oberwały), chustkę na głowie (upał + wysokość…), długie spodnie i treki – na asfaltówce wyglądałam jak niepasujący element. Zdecydowanie wolę wysokości niż okolice Centrum Handlowego Morskie Oko. Z daleka brzeg MO wygląda jak plaża nad Wisłą w środku sezonu.

I jeszcze jedno… adrenalina uzależnia. Wejście na Szpiglasową było trudne, było wymagające… ale na szczycie, gdy pozostało tylko zejście i zakończenie dnia, pojawił się niedosyt. Chciałam jeszcze czegoś, jeszcze wyżej, jeszcze się w czymś sprawdzić. Za rok… (mamy już plany tras na za rok:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s